Odżywianie kobiet w ciąży Wałbrzych

Odżywianie kobiet w ciąży
W rzeczy samej każdy musi zwracać baczną uwagę na swoje nawyki żywieniowe, bowiem stanowią one o jego zdrowiu na długie lata. Niemniej jednak właściwe odżywianie jest nie do przecenienia w wypadku pań spodziewających się malucha. Doskonale zbilansowana, wzbogacona dieta w ciąży sprawi, że zarówno nadchodząca mama jak i jej jeszcze nienarodzone dziecko będą w fenomenalnej formie. Milusiński otrzyma wszystkie konieczne składniki odżywcze konieczne do budowy narządów, układu nerwowego czy kostnego bez narażania matki na niebezpieczne ubytki.
A zatem jak powinna wyglądać taka dieta? W szczególności należy zatroszczyć o spożywanie jak największej ilości świeżego, nieprzetworzonego jedzenia, które nie będzie włączało konserwantów i sztucznych barwników. W pierwszym trymestrze ciąży poleca się też uzupełnianie diety preparatami kwasu foliowego w dawce promowanej przez lekarza. Kategorycznie należy zrezygnować z napojów alkoholowych i bardzo zawęzić bądź całkowicie unikać picia kawy, chyba że jest to kawa zbożowa.
Ogólnie rzecz biorąc, dieta musi być bogata w świeże owoce i warzywa jak najlepszej jakości, wielobarwne, dostarczające niezbędnych witamin a także mikroelementów i cennego błonnika. W jadłospisie nie może zabraknąć kasz, płatków zbożowych i makaronów, najlepiej pełnoziarnistych. Przyszła matka będzie też jadła mięso, jaja, przetwory mleczne, przykładowo jogurty naturalne. Z kolei zrobi bardzo dobrze unikając cukru oraz sporej ilości tłuszczów zwierzęcych. Ważne aby kwestia diety nie była źródłem napięcia, lecz radości.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

dotacje-unijne-ebook.pl